close

Kontakt z nami

Donec eget lorem at urna auctor congue in eget velit. Sed lorem metus, varius sit amet quam at.

Stomatologia

Choroby przyzębia, dziąseł i zębów stanowią problem nie tylko w obrębie jamy ustnej, sprawiając naszemu pupilowi ból i często uniemożliwiając prawidłowe pobieranie pokarmu. Bakterie atakujące jamę ustną mogą również rozprzestrzeniać się na inne części organizmu stanowiąc zagrożenie dla tak ważnych narządów, jak: serce, nerki, czy stawy.

Przyzwyczajajmy więc naszych małych przyjaciół do badania jamy ustnej już od szczeniaka, aby czymś zupełnie naturalnym, było dla nich zaglądanie przez Państwa do ich pyska. Chociaż regularna kontrola i fachowa ocena stanu jamy ustnej przez lekarza weterynarii jest niezbędna to opieka właścicieli zwierząt jest również niezastąpiona.

Pamiętajmy także, że problemy stomatologiczne nie dotyczą jedynie starszych zwierząt. U zwierząt młodych, po wymianie zębów mlecznych na stałe, zdarza się, że „niektóre mleczaki nie chcą wypaść”. Konieczna jest wtedy wizyta w gabinecie weterynaryjnym w celu usunięcia takich przetrwałych zębów mlecznych przez lekarza weterynarii.

W naszym gabinecie oferujemy:

  • leczenie chorób przyzębia i błon śluzowych
  • usuwanie kamienia nazębnego nowoczesną metodą ultradźwiękową przy pomocy skalera piezoelektrycznego – zabieg całkowicie bezbolesny, przeprowadzany w lekkim znieczuleniu ogólnym.
  • ekstrakcja zębów mlecznych i stałych
  • porady dotyczące higieny oraz profilaktyki chorób jamy ustnej