close

Kontakt z nami

Donec eget lorem at urna auctor congue in eget velit. Sed lorem metus, varius sit amet quam at.

Profilaktyka

 • pierwsza wizyta - nabywając nowego pieska lub kociaka chcemy, aby były one zdrowe i rozwijały się prawidłowo. Podczas pierwszej wizyty w naszym gabinecie założymy Państwa pupilom książeczkę zdrowia, a także udzielimy porad dotyczących ich żywienia i pielęgnacji.
 • okresowe profilaktyczne badanie stanu zdrowia - należy pamiętać, że objawy choroby często pojawiają się dopiero wtedy, kiedy jej stadium jest już zaawansowane. Badanie uszu, badanie jamy ustnej, czy kontrola gruczołów okołoodbytowych powinny odbywać się regularnie. Nie czekajmy aż choroba da o sobie znać!
 • okresowe badania (krwi, moczu i kału) - szczególnie ważne u zwierząt starszych, zalecane u psów i kotów, które ukończyły szósty rok życia. Pamiętajmy, że schorzenia nerek, a także wątroby rozwijają się początkowo niezauważalnie, a badanie krwi jest pierwszym badaniem, które pozwoli nam ocenić ich prawidłową pracę.
 • szczepienia ochronne psów, kotów, królików
  psy: pierwsze szczepienia naszego szczeniaka powinny odbyć się w 6-tym, 9-tym oraz 12-tym tygodniu życia. Zabezpieczamy go w ten sposób przed bardzo groźnymi chorobami takimi jak: parwowiroza, nosówka, zakaźne zapalenie wątroby, parainfluenza oraz leptospiroza. Szczepienia te powtarzane są następnie co roku. Nie są to szczepienia obowiązkowe, pamiętajmy jednak, że choroby przed którymi chronią one naszego pupila są chorobami zakaźnymi o bardzo ciężkim (często śmiertelnym) przebiegu. Szczepieniem OBOWIĄZKOWYM jest natomiast szczepienie przeciwko wściekliźnie. Dotyczy ono wszystkich psów, które ukończyły 3. miesiąc życia i powinno być wykonywane co roku.
  koty: pierwsze szczepienia naszego kociaka powinny odbyć się w 8-mym oraz 12-tym tygodniu życia. Zabezpieczamy go w ten sposób przed takimi chorobami jak: wirusowe zapalenie nosa i tchawicy kotów, katar koci, panleukopenia kotów oraz chlamydioza. Szczepienie to (zwłaszcza w przypadku kotów „wychodzących”) powinno być powtarzane co roku. Szczepieniem „z wyboru” jest również szczepionka przeciwko białaczce kotów. Jeżeli nasz kot nigdy wcześniej nie był szczepiony przeciwko tej chorobie, wykonywany jest u niego najpierw test w kierunku nosicielstwa wirusa białaczki. Szczepienie kotów przeciwko wściekliźnie nie jest obowiązkowe, ale mając na uwadze bezpieczeństwo kotów i ich właścicieli zaleca się szczepienie kotów wychodzących.
 • okresowe odrobaczanie Pierwsze odrobaczanie szczeniąt powinno być wykonane w 3-4. tygodniu życia. Następnie odrobaczamy naszego szczeniaka na tydzień przed ustalonymi terminami szczepień. Psy dorosłe odrobaczamy co kwartał.
  Pierwsze odrobaczanie kociąt wykonywane jest w 4. tygodniu życia. Koty dorosłe przebywające wyłącznie w domu odrobaczamy co 6. miesięcy, natomiast koty wychodzące zaleca się odrobaczać co kwartał.
 • ochrona przed kleszczami i pchłami - nie należy zapominać o regularnym zabezpieczaniu naszych pupili przed inwazją pasożytów zewnętrznych takich jak: kleszcze, pchły, wszoły, świerzbowce i inne. Z uwagi na wysokie ryzyko zakażenia chorobami odkleszczowymi, zwłaszcza babesiozą psów, która jest chorobą o ciężkim przebiegu, często zagrażającą życiu, zalecamy regularne stosowanie preparatów przeciwkleszczowych. Do wyboru są: preparaty typu spot-on, obroże oraz tabletki. Preparaty te różnią się drogą podania oraz czasem działania. Podczas wizyty w naszym gabinecie pomożemy Państwu dobrać odpowiedni preparat.
 • znakowanie elektroniczne (chipowanie) psów i kotów – polega na podskórnym umieszczaniu naszemu zwierzakowi malutkiego implantu (za pomocą zastrzyku). Niewielkim kosztem finansowym zapewnisz zwierzęciu bezpieczeństwo.
 • wystawianie paszportów – dokument ten jest niezbędny podczas podczas podróży z pupilem za granicę naszego kraju.