close

Kontakt z nami

Donec eget lorem at urna auctor congue in eget velit. Sed lorem metus, varius sit amet quam at.

Również u zwierząt otyłość to poważny problem. Zapoznaj się z zasadami prawidłowego odchudzania twojego pupila

Otyłość to nadmierne nagromadzenie tkanki tłuszczowej, skutkujące przekroczeniem prawidłowej masy ciała o ponad 15- 20%.

Najczęstszą przyczyną jest przekarmianie zwierząt – stały dostęp do miski oraz traktowanie naszych pupili, jak równoprawnych członków rodziny, którym „żal jest odmówić” smakołyków z obiadu, czy resztek z lodówki. Niestety, tak jak w przypadku nas samych, brak stałych godzin karmienia, odpowiednich porcji spożywanych posiłków oraz brak należytej porcji ruchu prowadzi początkowo na nadwagi, a następnie do otyłości. Otyłość natomiast nigdy nie pozostaje obojętna dla organizmu zwierzęcia i powoduje poważne schorzenia ogólnoustrojowe.

Przed przystąpieniem do procesu odchudzania, zwierzę powinno być najpierw zbadane. Weterynarz musi potwierdzić otyłość, a wykluczyć takie schorzenia, jak: obrzęk, wodobrzusze, niedoczynność tarczycy, nadczynność kory nadnerczy, czy cukrzycę. Bo choć często to nie zawsze przyczyną nadwagi zwierzęcia jest jego przekarmianie.

Dlatego proces odchudzania zwierzęcia powinien zawsze odbywać się pod kontrolą lekarza weterynarii. W naszym gabinecie pomożemy Państwu dobrać odpowiednią dietę odchudzającą dla Państwa zwierzęcia oraz ustalimy zasady żywienia. Mniej nie może oznaczać „gorzej”, a Państwa pupil pomimo ograniczonej ilości spożywanych kalorii musi otrzymywać wszystkie niezbędne składniki.

I choć odchudzanie zwierząt wymaga przede wszystkim od Państwa dużo determinacji i samozaparcia, to nie pozostawajcie z tym problemem sami. Nie tylko dlatego, że nie musicie, ale przede wszystkim dlatego, że nie powinniście.